شماره صفحه در اکسل

توجه : هیچ وقت شماره صفحه را تایپ نکنید! برای آنکه شماره صفحه به صورت خودکار وارد شود ابزار کافی در اختیارتان قرار داده شده است.
اگر بخواهید شماره صفحه را دستی وارد کنید اگر برحسب مورد بنا شد تغییری در تعداد صفحات اعمال کنید باید کلی دوباره کاری کنید و مجدداً شماره صفحات را تنظیم کنید. گاهی لازم خواهد بود در بالا و پایین صفحات برخی مطالب نظیر شماره صفحه، تاریخ ، نام موسسه و یا حتی یک جمله حکیمانه را عیناً در هر صفحه تکرار کنیم. تمامی خانواده آفیس با یک روش تقریباً مشابه این امکان را در اختیار قرار می دهند. شما در یک مرحله سرنویس و پانویس های هر صفحه را تعریف و طراحی می کنید و پس از آن این سرنویس و پانویس برای تمام صفحات به کار می رود. Word چنین قابلیتی را در قالب موضوعی به نام Header footer در منوی view ارائه می کند. با انتخاب این منو شما وارد سرصفحه و یا پاصفحه می شوید و می توانید ما بین آنها جابجا شوید. رفتارتان با آن مثل یک متن عادی باشد مثلاً‌ در وسط سطر شماره صفحه را وارد کنید.
برای آنکه شماره صفحه به صورت خودکار وارد شود از نوار ابزار Header footer در برکه Header custom‌و یا custom footer و در مکان مورد نظرتان که سمت چپ یا راست یا وسط باشد دکمه مربوط به شماره صفحه را وارد کنید برای آنکه شماره گذاری صفحات از شماره ای غیر از یک شروع شود در برگه page از منوی page setup شماره اولین برگه را تنظیم کنید.

 

 

منبع : روزنامه جام جم - کلیک

هرگونه کپی برداری از این سایت با ذکر منبع مجاز است

TASSNIF.PERSIANBLOG.IR

/ 0 نظر / 11 بازدید